Intencje 2021

LEGENDA:

* Ad dantis – intencja otrzymana od innego proboszcza do odprawienia w naszej parafii,

kiedy danego dnia nie ma u nas parafialnej intencji.

W miejsce Ad dantis lub zmarłego kapłana zawsze może być odprawiona intencja parafialna,

(Ad dantis i modlitwa za kapłana zostaje wtedy przesunięta na czas, w którym nie ma intencji parafialnej).

—————————————————————————————————————————————

Kochani Parafianie

Intencje mszalne

można zamawiać w biurze lub drogą elektroniczną, mail: parafiabiedrusko@gmail.com

(potwierdzeniem zapisania intencji mszalnej jest otrzymanie maila zwrotnego z parafii).

Ewentualne błędy w intencjach proszę zgłaszać w zakrystii przed zamówioną Mszą św.

 

KOCHANI. Przy dobrej pogodzie pozostajemy na zewnątrz kaplicy.

Korzystamy z ogrodowych, plastikowych krzeseł (znajdują się w salce).

Na terenie przy kaplicy zostało zamontowane nowe nagłośnienie zewnętrzne.

Uczestników modlitwy na zewnątrz proszę o pojawienie się przed kaplicą już przed rozpoczęciem Mszy św.

Kaplica (75 % wszystkich miejsc – nie liczymy osób zaszczepionych).

Kaplica jest ozonowana i wietrzona. Otwarta codziennie od g. 9.00 do zakończenia wieczornej Mszy św.

Dezynfekcja – Maseczki (jeśli ktoś zapomniał można zabrać z parapetu

w wejściu do kaplicy) – Dystans – Automatyczna kropielnica (podłóż jedną dłoń).

Spowiedź św. (od poniedziałku do soboty przed Mszą św.)

konfesjonał w kaplicy lub salka duszpasterska („na krańcach dużego stołu).

W razie mojej nieobecności proszę zajrzeć do kaplicy lub biura.

Pamiętam w modlitwie – ks. Tomasz

—————————————————————————————————————————————

Intencje mszalne do 31 grudnia 2021r.

Niedziela, 24 października (XXX zwykła)

9.00 W intencji pp. Patrycji i Łukasza w 5 rocznicę ślubu i o łaskę nieba dla + Mieszko

11.00 IV Biała niedziela. Msza św. z udziałem dzieci:

+ Józef Strojny w 20 rocznicę śmierci i + Zofia Prusak w 18 rocznicę śmierci (od syna i brata z rodziną)

Spotkanie z rodzicami dzieci, które w 2022r. chcą przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii

– obecność obowiązkowa.

18.00 Msza św. z udziałem rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania:

+ Jan Malec w 7 rocznicę śmierci i zm. rodzice z obu stron

Poniedziałek, 25 października

18.00 + Jacek Andrzejak (od rodziny Knopików z Szymanowic)

Wtorek, 26 października

17.00 O pomyślną operację i łaskę zdrowia dla Moniki

18.00 + Bogumił Machyński, Agnieszka Machyńska

Środa, 27 października

18.00 + Władysława i Benon Heinz (od córek)

Czwartek, 28 października (św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza)

18.00 + Tadeusz Bester

18.30 – 20.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy) i o g. 19.30 „Myślny różaniec” dla zapracowanych

Piątek, 29 października

17.30 Różaniec zwłaszcza dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania

18.00 + Zofia w 25 rocznicę śmierci

Sobota, 30 października

18.00 + Anna, Roman Szelc i zm. z rodz. Szelc i Węklar

Niedziela, 31 października (XXXI zwykła)

9.00 + Zofia Żymirska w 26 rocznicę śmierci i zm. z rodziny

11.00 V Biała niedziela. Msza św. z udziałem dzieci:

+ Stanisław Janicki w 27 r. śmierci i zm. z rodz. Janickich (od żony z rodziną)

18.00 Msza św. z udziałem rodziców i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania:

+ Adela Balun (od rodziny)

Poniedziałek, 1 listopada (Uroczystość Wszystkich Świętych)

9.00 (kaplica) W intencji Parafian i wspierających budowę kościoła

11.00 (kaplica) W intencji wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu

Wtorek, 2 listopada (Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Zaduszki)

17.15 Różaniec za zmarłych w ubiegłym czasie oraz ul. Zjednoczenia od 6 do 14

18.00 W intencji zmarłych od 1.XI.2020 do 1.XI.2021 roku

Środa, 3 listopada (św. Marcina de Porres)

18.00 + Piotr Dąbrowicz i zmarli z rodzin obojga stron (od żony)

18.30 Różaniec za zmarłych z wymienianek jednorazowych (ul. Zjednoczenia od 290 do 295)

I Czwartek miesiąca, 4 listopada (św. Karola Boromeusza)

18.00 rezerwacja przez Wspólnotę Krwi Chrystusa

18.30 – 20.30 Różaniec za zmarłych z wymienianek jednorazowych (ul. Zjednoczenia od 296 do 300)

i Adoracja NS (prowadzi WKCH)

I Piątek miesiąca, 5 listopada 

17.00 Pierwszopiątkowa spowiedź święta dla dzieci i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

18.00 Za dusze w czyśćcu cierpiące i o nawrócenie grzeszników / + Adam Piechowiak (od żony z rodziną)

18.30 Różaniec za zmarłych z wymienianek jednorazowych (ul. Zjednoczenia od 301 do 302)

I Sobota miesiąca, 6 listopada

18.00 + Stanisława i Zygmunt Królikowscy

18.45 Różaniec za zmarłych z wymienianek jednorazowych (ul. Chludowska i pozostałe ulice oraz osiedla)

Niedziela, 7 listopada (XXXII zwykła)

9.00 + Elżbieta i Halina

11.00 + Zenon Lisiecki (od żony)

18.00 + Janina, Józef i Ryszard (od rodziny)

Poniedziałek, 8 listopada

18.00 + Elwira Adamska

Wtorek, 9 listopada 

18.00 + Jan Dadaczyński w 1 rocznicę śmierci

Środa, 10 listopada (św. Leona Wielkiego)

18.00 + zm. mieszkańcy Zjednoczenia 14

Czwartek, 11 listopada (św. Marcina z Tours i 103 rocznica odzyskania niepodległości)

9.00 W intencji Amelki w 4 rocznicę urodzin

11.00 W intencji Ojczyzny

Piątek, 12 listopada (św. Jozafata)

18.00 + Jacek Andrzejak (od rodziny Cuprów z Godziesz)

Sobota, 13 listopada (św. Benedykta, Jana, Izaaka, Mateusza i Krystyna)

17.15 Różaniec za zmarłych

18.00 W intencji zmarłych z rocznych wymienianek (2021/2022 – intencja 1 z 12)

Niedziela, 14 listopada (XXXIII zwykła)

9.00 W intencji pp. Teresy i Janusza z okazji urodzin

11.00 + Paweł Kubiak w 9 rocznicę śmierci (od żony i córek)

18.00 + Teresa Pawlicka w 1 rocznicę śmierci (od męża z rodziną)

Poniedziałek, 15 listopada (św. Alberta Wielkiego)

18.00 Rezerwacja Pacyna

Wtorek, 16 listopada (św. Małgorzaty Szkockiej)

18.00 + Edmund Szymankiewicz

Środa, 17 listopada (św. Elżbiety Węgierskiej)

18.00 + Henryk Miklaszewski w 8 rocznicę śmierci oraz + rodzice: Wiktoria i Paweł

Czwartek, 18 listopada (bł. Karoliny Kózkówny)

18.00 + Apolonia, Franciszek Kuberscy, Franciszek Gembalski i zm. z rodziny

18.30 – 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy)

Piątek, 19 listopada

18.00 Intencja imieninowa za + Rodziców (od dzieci)

Sobota, 20 listopada (św. Rafała Kalinowskiego)

18.00 + Maria, Leokadia, Władysław, Kazimierz Chojno

+ Kazimierz, Marta Walkowiak

Niedziela, 21 listopada (Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata)

9.00 + Janusz, Tomasz, Anna, Robert Czuba (od żony i synów z rodzinami)

11.00 + Bernard Tomaszewski w 13 rocznicę śmierci, zm. rodzice z obu stron (od żony i syna z rodziną)

13.30 Msza św. ślubna…

18.00 + Renata Niemczyk, Zygmunt, Grzegorz Szelc, zm. z rodz. Szelc i Kawiak

Poniedziałek, 22 listopada (św. Cecylii – NAWIEDZENIE IKONY MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ)

18.00 W intencji Parafian i wspierających budowę naszego kościoła parafialnego

+ Katarzyna, Zofia, Stanisław, Franciszek Ryszkiewicz

Wtorek, 23 listopada (św. Klemensa I)

18.00 + Genowefa Mizgała

Środa, 24 listopada (św. Andrzeja Dung-Lac i tow.)

18.00 Msza św. zbiorowa (Możliwa modlitwa w kilku intencjach mszalnych):

1) + Zdzisław Zawodniak (od pracowników stołówki wojskowej – 2 z 2 zamówionych)

2) + ks. Józef Tymczuk (od Parafian – 2 z 3 zamówionych)

3) + Marianna Stanny (od pracowników Sekcji Obsługi Infrastruktury Grupy Zabezpieczenia Biedrusko)

Czwartek, 25 listopada (św. Katarzyny Aleksandryjskiej)

18.00 + Wanda, Franciszek Jasnoch (od rodziny)

18.30 – 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

Piątek, 26 listopada

18.00 + Maria, Henryk Nowak (od córek z rodzinami)

Sobota, 27 listopada

18.00 + Jacek Andrzejak (od Mariana Litwickiego z Kalisza)

Niedziela, 28 listopada (I Adwentu)

9.00 + Józef Haber (od Krystyny i Tadzia)

11.00 + Helena, Franciszek, Lidia Świtała (od syna i brata z rodziną)

18.00 + Jerzy w 5 rocznicę śmierci i zm. z rodziny

Poniedziałek, 29 listopada

18.00 + Henryk i zm. z rodz. Judkowiak

Wtorek, 30 listopada (św. Andrzeja Apostoła)

18.00 + Władysław Tuczyński (od żony z synami)

Środa, 1 grudnia

18.00 + Elżbieta Antczak w 6 rocznicę śmierci (od córki z rodziną)

I Czwartek miesiąca, 2 grudnia

18.00 rezerwacja przez Wspólnotę Krwi Chrystusa

18.30 – 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

I Piątek miesiąca, 3 grudnia (św. Franciszka Ksawerego)

17.00 Pierwszopiątkowa spowiedź święta dla dzieci i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

18.00 Za dusze w czyśćcu cierpiące i o nawrócenie grzeszników

I Sobota miesiąca, 4 grudnia (św. Barbary)

18.00 + Małgorzata Papierz

Niedziela, 5 grudnia (II Adwentu)

9.00 + Stefan Żymirski

11.00 + Jacek Andrzejak (od kuzyna Mateusza Dajczaka z rodziną)

18.00 + Adam Kotuła w 3 rocznicę śmierci (od córki z rodziną)

Poniedziałek, 6 grudnia (św. Mikołaja)

18.00 + Genowefa Mizgała

Wtorek, 7 grudnia (św. Ambrożego)

18.00 + Władysław Tuczyński (od rodziny)

Środa, 8 grudnia (Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP)

18.00 + Henryk Sobczak (urodzinowa)

Czwartek, 9 grudnia (Jana Diego)

18.00 + Stanisława Lisewska w 4 rocznicę śmierci (od syna Marka z żoną i wnuków Eweliny i Adama)

18.30 – 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy)

Piątek, 10 grudnia

18.00 + Zdzisław Zawodniak (od kolegów łącznościowców i przyjaciół z wojska – 1 z 2 zamówionych)

Sobota, 11 grudnia (św. Damazego I)

17.15 Różaniec za zmarłych

18.00 W intencji zmarłych z rocznych wymienianek (2021/2022 – intencja 2 z 12)

+ Henryk Maćkowiak /

Niedziela, 12 grudnia (III Adwentu)

9.00 W intencji o. Wiesława Nazaruka OMI (urodzinowo/imieninowa)

11.00 Msza św. zbiorowa (Możliwa modlitwa w kilku intencjach mszalnych):

1) + Sławomir Kośmider (od Haliny i Zbigniewa),

2) + Barbara Michalska (od Klubu Seniora „Dębowy Liść” – 2 z 3 zamówionych),

3) + Marek Sawicki (od uczestników pogrzebu)

18.00 + Aleksander Tumczyński i zm. z rodziny

Poniedziałek, 13 grudnia (św. Łucji)

18.00 Z dziękczynieniem za Intronizację Pana Jezusa na Króla Polski

Wtorek, 14 grudnia (św. Jana od Krzyża)

18.00 + Danuta Jędrzejewska (od mieszkańców Zjednoczenia 302 – 2 z 4 zamówionych)

Środa, 15 grudnia

18.00 + Barbara Michalska (od mieszkańców Zjednoczenia 296 – intencja 1 z 3 zamówionych)

Czwartek, 16 grudnia

18.00 + ks. Józef Tymczuk (od Parafian – 3 z 3 zamówionych)

18.30 – 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy)

Piątek, 17 grudnia

18.00 + Krzysztof Szeląg (od chrześniaczki z rodziną)

Sobota, 18 grudnia

18.00 + Tadeusz Siemiński w 1 rocznicę śmierci (od żony z rodziną)

Niedziela, 19 grudnia (IV Adwentu)

9.00 Rezerwacja p. Kozińscy

11.00 + Zdzisław Zawodniak (od kolegów łącznościowców i przyjaciół z wojska – 2 z 2 zamówionych)

18.00 + Barbara Michalska (od mieszkańców Zjednoczenia 296 – intencja 2 z 3 zamówionych)

Poniedziałek, 20 grudnia

18.00 + Zbigniew Olechnowicz (od Krystyny, Danuty, Lidki, Grzegorza i Zbigniewa)

Wtorek, 21 grudnia (św. Piotra Kanizjusza)

18.00 + Irena Garbicz w 11 rocznicę śmierci (od męża z rodziną)

Środa, 22 grudnia

18.00 + Krystyna, Stanisław Błażejak, Marek Kubiak (od dzieci, wnuków i prawnuków)

Czwartek, 23 grudnia

18.00 + Ewa Woźniak (od Ireny z rodziną)

Piątek, 24 grudnia (Wigilia Narodzenia Pańskiego)

22.00 W intencji Parafian i wspierających budowę kościoła

24.00 W intencji Parafian i wspierających budowę kościoła

Sobota, 25 grudnia (Narodzenie Pańskie)

11.00 + Władysław Tuczyński (od żony z synami)

12.30 Msza św. zbiorowa (Możliwa modlitwa w kilku intencjach mszalnych):

1) + Barbara Michalska (od Klubu Seniora „Dębowy Liść” – 3 z 3 zamówionych)

2) rez. Gromadzińscy

18.00 W intencji Marceliny i Mateusza z prośbą o łaski Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej

Niedziela, 26 grudnia (Niedziela św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa)

9.00 + Stefan Kulesza i zm. z rodziny

11.00 W intencji pp. Wiktorii i Leona w 65 rocznicę ślubu

18.00 W intencji pp. Jolanty i Zbigniewa w 48 rocznicę ślubu

Poniedziałek,  27 grudnia (św. Jana Apostoła)

8.00/18.00 xxx O Boże błogosławieństwo, prowadzenie Ducha św. i opiekę św. Rodziny dla Marka w rocznicę urodzin

Wtorek, 28 grudnia (św. Młodzianków Męczenników)

18.00 + Halina Strojny w 6 rocznicę śmierci (od syna z rodziną)

Środa, 29 grudnia (św. Tomasza Becketa)

8.00 lub 18.00 + Krystyna Obiegała

Czwartek, 30 grudnia

8.00 lub 18.00 

Godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu

Piątek, 31 grudnia (św. Sylwestra I papieża)

16.00 W intencji Parafian z dziękczynieniem za kończący się 2021r.

 

 

 

Wizualizacja naszego kościoła

Biuro parafialne

Dokładne dni i godziny otwarcia biura parafialnego zamieszczone są zawsze na początku ogłoszeń w zakładce Aktualności / Ogłoszenia
W sprawach nagłych proszę o kontakt telefoniczny / smsowy (tel. 665 381 212)
Z pamięcią - ks. Tomasz Ibsz

Spowiedź święta

Poniedziałek - Sobota:30 minut przed Mszą św.
okres kolędowy 30 minut przed ranną Mszą św.

Nabożeństwa

Msze święte
niedzielne:
sobota18:00
lipiec-sierpień 19:00
niedziela9:00 (dla dorosłych)
11:00 (dla dzieci)
18:00 (wieczorna)
lipiec-sierpień 20:30
w dni powszednie:18:00
lipiec-sierpień 19:00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (za wyjątkiem maja i października)
Informacja wOgłoszeniach
Nabożeństwa różańcowe (październik)
Informacja wOgłoszeniach
Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP (za wyjątkiem maja i października)
niedziela:8:30
Adoracja Najświętszego Sakramentu
każdy czwartek
Informacja wOgłoszeniach
I sobota miesiąca
od maja do października (2022)
Informacja wOgłoszeniach
Katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania
Informacja wOgłoszeniach
Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed urodzeniem/chrztem św. dziecka
Informacja wOgłoszeniach
„Przystań” - katecheza dla dzieci i rodziców przed I Komunią świętą
Informacja wOgłoszeniach

Facebook