Niedziela Trójcy Przenajświętszej, Rok A (7.06.2020r.)

A. Biuro parafialne czynne po zakończeniu Mszy świętych.

W razie mojej nieobecności, w sprawach nagłych, proszę o telefon lub wiadomość tekstową (nr kom 665 38 12 12)

Przez cały czas w biurze można składać wymienianki roczne za polecanych zmarłych

(comiesięczne Msze św. i różaniec od listopada do października roku następnego).

Ofiary za wymienianki – na dofinansowanie nowego nagłośnienia w kaplicy (obecne służy od 27 lat).

Kolejna modlitwa w sobotę, 13 czerwca.

B. Konto bankowe parafii: PKO BP 16 1020 4027 0000 1202 1496 0548

Na konto można przekazywać ofiary niedzielne i na daninę diecezjalną (tytuł przelewu: danina).

Za dobroczyńców parafii modlimy się w każdą środę o g. 18.00. Bóg zapłać.

————————————————————————————————————————————-

1. Codzienny różaniec o ustanie pandemii i łaskę deszczu o g. 17.30.

Nabożeństwa czerwcowe po każdej wieczornej Mszy św. Zapraszam rodziców wraz z dziećmi,

zwłaszcza te, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

Kochani. Przypominam, że kaplica cały czas jest otwarta (od g. 9.00 do g. 18.00).

Zapraszam na prywatną modlitwę.

2. Intencje mszalne odprawiane są wg planu. Kaplica jest stale ozonowana specjalistycznym sprzętem.

Nie ma limitu osób w kaplicy. Proszę jedynie o zachowanie dystansu i noszenie maseczek.

Dystansu nie musimy zachowywać wobec osób, z którymi wspólnie zamieszkujemy.

W Mszy św. można uczestniczyć bez ograniczeń także przed kaplicą zachowując jedynie

odległość 2 metrów od innych uczestników modlitwy.

W razie zapełnienia kaplicy można zabrać krzesła i wystawić je na zewnątrz.

3. Dzisiaj w niedzielę (7 czerwca) uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Dekretem ks. Arcybiskupa czas komunii św. i spowiedzi św. wielkanocnej trwa do 14 września.

KOCHANI.

Zadbajmy o spowiedź św. Odbywa się w salce „na krańcach dużego stołu” (przed każdą Mszą św.).

W razie mojej nieobecności w salce proszę zajrzeć do kaplicy lub biura.

4. Dziękuję rodzinom, które na chwilę obecną złożyły w kaplicy daninę diecezjalną.

Daninę można także przekazywać na konto parafii: PKO BP 16 1020 4027 0000 1202 1496 0548 (tytuł: danina).

Dziękuję tym, którzy nie będąc w kaplicy na Mszy św. przekazują na konto parafii coniedzielne ofiary.

Dziękuję za sobotnie wysprzątanie kaplicy, a w sobotę (13 czerwca) o pomoc w sprzątaniu

proszę mieszkańców ul. Kasztanowej. Dziękuję za przepiękne kwiaty w kaplicy.

Gdyby ktoś chciał pomóc w zrobieniu lub zakupie parafialnego grilla zapraszam do kontaktu.

Za Wszystkich Dobrodziejów modlimy się w trakcie środowych Mszy św.

5. Kochani Rodzice Dzieci I Komunijnych. I Komunia św. 27 września tj. niedziela g. 11.00.

Możliwa zmiana terminu w przypadku nie ustania epidemii (ewentualna korekta terminu na początku września).

Szukając lokali na przyjęcia I Komunijne zapytajmy o wolne miejsca dla innych. Zadbajmy o siebie.

Pamiętajcie o codziennej modlitwie z dziećmi, o konieczności wspólnego przeżycia Mszy św. niedzielnej,

nabożeństwa czerwcowego czy choćby chwili adoracji w kaplicy (jest otwarta od g. 9.00 do g. 18.00).

Warto w trakcie spaceru wstąpić.

Przypominam o konieczności nauki dzieci małego katechizmu oraz formuły spowiedzi

wraz z rachunkiem sumienia (wszelkie informacje u Pań Katechetek).

6. Zapraszam do udziału w procesjach eucharystycznych wokół kaplicy:

w środę (10 czerwca) po Mszy św. o g. 18.00 w Uroczystość Bożego Ciała w czwartek (11 czerwca)

po Mszy św. o g. 9.00.

Procesje z Najświętszym Sakramentem także po wieczornych Mszach św. podczas tradycyjnej oktawy Bożego Ciała.

Proszę o obecność osób, które poniosą feretrony, figurę, sztandar.

W tym czasie mile widziana obecność ministrantek, ministrantów oraz dziewczynek sypiących kwiatki.

Proszę o oflagowanie domów i mieszkań, przyozdobienie balkonów, okien symbolami eucharystycznymi

i świętymi obrazami, o przynoszenie do kaplicy płatków kwiatów, ziół, którymi oznaczymy drogę

przed Najświętszym Sakramentem.

Dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. proszę o wykonanie pracy plastycznej ukazującej

procesję eucharystyczną w uroczystość Bożego Ciało. Podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka prace

składamy pod ołtarzem św. Wawrzyńca do środy 10 czerwca włącznie.

7. Rozważanie Słowa Bożego wraz ze Wspólnotą Krwi Chrystusa – poniedziałek (8 czerwca) o g. 18.45 w salce.

8. Modlitwa za zmarłych z rocznych wymienianek – sobota 13 czerwca.

Różaniec o g. 17.15, Msza św. o g. 18.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy za bliskich.

9. Za tydzień – 2 niedziela miesiąca, zbiórka do puszek na KUL, szkoły katolickie oraz składka gospodarcza.

Po otrzymaniu aktu notarialnego ziemi pod nasz kościół (przy ul. Chludowskiej) przed nami konieczne

gromadzenie środków na rozpoczęcie prac przygotowujących do budowy naszej świątyni.

W najbliższych dniach spotkanie z architektem i ustalenie harmonogramu prac.

Pamiętam o Was w modlitwie.

Trzymajcie się dzielnie i do zobaczenia w kaplicy

ks. Tomasz

Biuro parafialne

Dokładne dni i godziny otwarcia biura parafialnego zamieszczone są zawsze na początku ogłoszeń w zakładce Aktualności / Ogłoszenia
W sprawach nagłych proszę o kontakt telefoniczny / smsowy (tel. 665 381 212)
Z pamięcią - ks. Tomasz Ibsz

Spowiedź święta

Poniedziałek - Piątek:30 minut przed Mszą św.
okres kolędowy 30 minut przed ranną Mszą św.
Sobota - Niedziela:30 minut przed Mszą św.

niedzielne:
sobota18:00
lipiec-sierpień 19:00
niedziela9:00 (dla dorosłych)
11:00 (dla dzieci)
18:00 (wieczorna)
lipiec-sierpień 20:30
w dni powszednie:18:00
lipiec-sierpień 19:00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (za wyjątkiem maja i października)
Nabożeństwa różańcowe (październik)
Informacja wOgłoszeniach