XXIX niedziela zwykła – 20 października 2019r.

A. Biuro parafialne czynne po Mszach świętych (poniedziałek, wtorek, środa i czwartek).

W razie mojej nieobecności, w sprawach nagłych, proszę o telefon lub wiadomość tekstową (nr kom 665 38 12 12)

B. Konto bankowe parafii:

PKO BP 16 1020 4027 0000 1202 1496 0548

Za dobroczyńców naszej parafii modlimy się w każdą środę o g. 18.00.

————————————————————————————————————————————-

1. W biurze można składać wymienianki roczne za zmarłych (12 Mszy św. i 12 comiesięcznych różańców).

Rozpoczną się 9.XI.2019, a zakończą 10.X.2020r. Na stoliku przy wyjściu wyłożone zostały kartki

na wymienianki jednorazowe. Proszę o zabranie. Kartki z czytelnie wypisanym imieniem i nazwiskiem

zmarłych wkładamy do koperty podpisanej nazwą swojej ulicy i wrzucamy do kosza na ołtarzu św. Wawrzyńca.

Początek wymienianek jednorazowych 4 XI (poniedziałek) w trakcie Mszy św. o g. 18.00.

Składane ofiary za wymienianki roczne i jednorazowe przeznaczymy na nowe nagłośnienie w kaplicy.

2. W ubiegłą niedzielę zbiórka na stypendia dla ubogiej młodzieży (563,24 zł.), skł. gospodarcza (2241 zł.)

Przed nami:

a) w salce: zakup i montaż klimatyzatora/grzejnika, rolet w oknach i drzwiach,

b) na cmentarzu: prace przy kształtowaniu żywopłotu z tui, ostatnie wykoszenia, wyłożenie kostką

pozbrukową dalszej części śmietnika, by posadowić tam dodatkowy 3 kontener, montaż betonowego płotu

dla zabezpieczenia śmietnika. Z racji na częstsze odwiedzanie mogił zmarłych, przy wejściu na cmentarz

(15 X – 15 XI), stać będzie przenośna toaleta.

Za ofiarność, zrozumienie i wpłaty na konto parafii, Bóg zapłać.

Z racji na liczną obecność dzików przy cmentarzu i czynione przez nie szkody proszę o nie wyrzucanie

żadnego pożywienia oraz zamykanie cmentarnej furtki, by uchronić się przed stratami na grobach bliskich.

3. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy Parafianom z ul. Zjednoczenia 294 oraz młodzieży.

Dziękuję silnej grupie zaangażowanej w uprzątnięcie liści z bliskości kaplicy i spakowanie kremówek.

W sobotę (26 X) o g. 9.00 o pomoc w sprzątaniu proszę Parafian z ul. Zjednoczenia 295. Po sprzątaniu kawa.

4. Dzień Papieski:

a) w sobotę (19) i niedzielę (20 X) po Mszach św. młodzież naszej parafii rozprowadza kremówki papieskie.

Dochód ze sprzedaży na spłatę wykonanych prac elektrycznych oraz spotkania młodzieży „Pozytywki”,

w naszej parafialnej salce,

b) wtorek (22 X) wspomnienie św. JPII, o g. 17.30 różaniec za wstawiennictwem Świętego w intencji parafii,

c) w niedzielę (27 X) o g. 18.45 młodzież naszej parafii zaprezentuje w kaplicy montaż słowno-muzyczny

o św. Janie Pawle II pt. „Ostatnia symfonia papieskich skrzypiec”. Zapraszamy.

5. Dziękuję za udział w „Środach z duszą” – Krąg biblijny. W cotygodniowej adoracji i różańcu dla dzieci.

6. SPOTKANIA MODLITEWNE I FORMACYJNE:

a) w kaplicy:

wyjątkowo wspólna „Przystań” dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.”

niedziela (20 X), Msza św. o g. 11.00 i spotkanie z Panią szyjącą alby komunijne po Mszy św.,

– różaniec dla dorosłych od poniedziałku do czwartku i w sobotę o g. 17.30, w niedzielę o 8.30,

dla osób zapracowanych i kandydatów do bierzmowania w piątek o g. 18.30,

modlitwa za dobrodziejów parafii i „Środa z duszą” (23 X) o g. 18.00,

– Adoracja N. Sakramentu (w ciszy) – czwartek (24 X) od g. 18.30 do 19.30,

– różaniec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek (25 X) o g. 17.00,

b) w salce duszpasterskiej:

– chłopcy chcący zostać ministrantami – po niedzielnych Mszach św.,

– Wspólnota Krwi Chrystusa – poniedziałek (28 X) o g. 18.45,

„Środa z duszą” i Dzień Wspólnoty dla II Róży Żywego Różańca – (23 X), po Mszy św.

„Pozytywka” – dla szukającej swego miejsca młodzieży od 7 klasy szkoły podstawowej.

Piątek (25 X). Rozpoczniemy różańcem w kaplicy o g. 18.30.

7. Można rezerwować w biurze lub drogą mailową intencje na 2020r. Wykaz na www.parafiabiedrusko.pl

8. Odeszła do wieczności + Krystyna Matera, mama p. ppłk Rafała Matery. Wieczny odpoczynek…

9. Szczęść Boże na nadchodzący tydzień.

ks. Tomasz Ibsz

Biuro parafialne

Dokładne dni i godziny otwarcia biura parafialnego zamieszczone są w zakładce Aktualności / Ogłoszenia duszpasterskie
W sprawach nagłych proszę o kontakt telefoniczny / smsowy (tel. 665 381 212)
Z pamięcią - ks. Tomasz Ibsz

Spowiedź święta

Poniedziałek - Piątek:30 minut przed Mszą św.
Sobota - Niedziela:15 minut przed Mszą św.

niedzielne:
sobota18:00
niedziela9:00 (dla dorosłych)
11:00 (dla dzieci)
18:00 (wieczorna)
w dni powszednie:18:00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
środa:18:30
Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
niedziela:8:30
Nabożeństwa majowe i czerwcowe
Nabożeństwa różańcowe (październik)
Wymienianki - modlitwa za zmarłych:

a) jednorazowe (XI) - od poniedziałku do piątku w trakcie Mszy św. (potwierdzenie w ogłoszeniach duszpasterskich)

b) roczne (od XI do X roku następnego): - każda 2 sobota m-ca (comiesięczna modlitwa różańcowa i 12 Mszy św. Można do nich dołączyć kiedykolwiek. Składamy je w biurze parafialnym).

Adoracje przed Najświętszym Sakramentem
I czwartek miesiąca
I sobota miesiąca
Informacja w ogłoszeniach duszpasterskich Aktualności / Ogłoszenia duszpasterskie