STAŁE KOMUNIKATY:

A. Biuro parafialne czynne po Mszach świętych.

W sprawach nagłych, w razie mojej nieobecności, proszę o telefon lub jeśli w danej chwili nie odbieram,

o wiadomość tekstową (nr kom 665 38 12 12).

W biurze można składać NOWE WYMIENIANKI ROCZNE za polecanych zmarłych

(10 comiesięcznych Mszy św. i różańców do 8 października 2022r. – w II sobotę miesiąca).

Ofiary składane przy okazji wymienianek przeznaczamy na budowę kościoła i funkcjonowanie parafii.

B. Budowa kościoła (wizualizacja na stronie głównej)

– konto bankowe parafii:

PKO BP 16 1020 4027 0000 1202 1496 0548

(by dokonać odpisu od podatku – tytuł przelewu: darowizna na cele kultu religijnego).

Szczegóły odpisu podatkowego (6 % od dochodu) i darowizny na cele kultu religijnego

na www.parafiabiedrusko.pl/darowizna na budowę.

Wszystkich Darczyńców, uwieczniamy w Księdze Ofiarodawców Budowy Kościoła

oraz włączamy w modlitwę w ramach środowej i niedzielnej Mszy świętej.

Kochani. Bóg zapłać za zrozumienie tych potrzeb i wszelkie wsparcie. Razem możemy naprawdę wiele.

III Niedziela zwykła (23.01.2022)

1. Codziennie od g. 9.00 do wieczornej Mszy św. zapraszam do kaplicy na prywatną modlitwę.

Kaplica jest otwarta, wietrzona i ozonowana.

2. Wykaz wolnych intencji mszalnych w roku 2022 na www.parafiabiedrusko/intencje.

Intencje możemy zamawiać osobiście lub mailowo. Potwierdzeniem przyjęcia intencji jest mail zwrotny z parafii.

3. W intencjach Mszy św. znajdziemy termin Uroczystości I Komunii św. w latach 2022 – 2024.

31 X 2021 dobiegł końca termin oddawania deklaracji dla Rodziców, którzy wraz z Dziećmi

pragną przygotować się w naszej parafii do I Komunii św. w roku 2022.

Podobnie rzecz ma się z uczniami klasy VII sz. podstawowej (przygotowanie do Bierzmowania).

Rodzicom przypominam, że udział w cotygodniowej Mszy św. jest pierwszą i najpiękniejszą katechezą,

której tylko Wy, Kochani Rodzice, możecie udzielić swoim pociechom. Nikt Was w Tym nie zastąpi.

4. W kaplicy może być zajęta 1/3 wszystkich miejsc. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych.

W soboty, niedziele i święta uruchamiane są głośniki zewnętrzne. Korzystajmy ze znajdujących się w salce

ogrodowych krzeseł. Chorym, którzy nie mogą przybyć do kaplicy, przypominam o transmisji modlitwy przez radio

(wieczorne Msze św. w sobotę oraz niedzielę i możliwy różaniec 0,5 h przed ich rozpoczęciem).

MASECZKI w KAPLICY (jeśli ktoś zapomniał to z parapetu w wejściu można zabrać maseczkę jednorazową)

DEZYNFEKCJA – DYSTANS – AUTOMATYCZNA KROPIELNICA (PODŁÓŻ DŁOŃ).

5. Dziękuję za stałe wpłaty na budowę naszego kościoła (nr konta znajduje się w linku: Darowizna na budowę).

Dziękuję za segregację śmieci na cmentarzu.

W wyjściu, na oknie, znajdują się koperty na budowę kościoła i daninę diecezjalną 2021.

Dotąd przekazało ją 158 rodzin (z 1170).

Daninę można przekazywać także na konto parafii, tytuł przelewu: Danina. Bóg zapłać.

Dziękuję mieszkańcom ul. Chludowskiej od 386 do 391 za posprzątanie kaplicy.

W sobotę 29 stycznia o pomoc proszę mieszkańców ul. Chludowskiej od 3A do 7B oraz ul. Piaskowej.

Udział w sprzątaniu to proste i czytelne świadectwo zatroskania o miejsce miłe Panu Bogu, miejsce modlitwy.

DZIĘKUJĘ.

6. BUDOWA NASZEGO KOŚCIOŁA:

– jak można pomóc, nr konta budowy, szczegóły rocznego odpisu podatkowego (6% od dochodu),

darowizny na cele kultu religijnego oraz wizualizacja naszego kościoła na:

www.parafiabiedrusko.pl (link: Darowizna na budowę).

W minionym tygodniu zapłaciliśmy za projekt geotechniczny. Została już także złożona dokumentacja budowlana

wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę naszego kościoła,

– cegiełki z wizualizacją kościoła w wejściu na oknie (proszę przekazać także bliskim,

którzy nie mieszkają w naszej parafii),

– parafialny kalendarz (cegiełka) do nabycia po Mszach św. Pomyślmy o kupnie dla najbliższych.

7. PARAFIA BIEDRUSKO Z SERCEM – RAZEM – DLA SERCA MICHALINKI

Na facebooku trwają licytacje dla Michalinki. W organizerze w przedsionku kaplicy znajdują się ulotki

z prośbą o pomoc dla naszej Małej Parafianki.

KWESTA NA RZECZ MICHALINKI w sobotę i niedzielę po Mszach św. (22/23 stycznia)

z możliwością zaopatrzenia się w ciasto przed kaplicą.

TURNIEJ W PIŁKĘ HALOWĄ na sali gimnastycznej w Biedrusku:

– sobota (22 stycznia) od g. 15.00 (kiermasz z ofiarowanych przez Was ciast oraz pajda ze smalcem i ogórkiem),

– niedziela (23 stycznia) od g. 9.00 (kiermasz ciast i grochówka wojskowa od Pałacu Biedrusko).

Nie bądźmy obojętni. PROSZĘ WAS KOCHANI O OFIARNOŚĆ.

8. Plan kolędy w intencjach mszalnych na stronie www parafii, facebooku i na tablicy w wejściu do kaplicy.

Za tydzień w sobotę i niedzielę podam łączną liczbę rodzin uczestniczących w Mszach św. kolędowych w kaplicy

oraz przyjmujących księdza w domach. Podam także całościową sumę ofiar przekazanych przez Was Kochani

podczas Mszy św. kolędowych i wysłanych na konto bankowe naszej parafii. Przypomnę, że wszystkie ofiary kolędowe

przekazujemy na budowę naszego kościoła.

9. Dobrego, Bożego Tygodnia. Do zobaczenia na kolędzie w kaplicy.

Z nadzieją na spotkanie, modlitwą i błogosławieństwem

ks. Tomasz Ibsz (proboszcz)

————————————————————————————————————————————-

Wizualizacja naszego kościoła

Biuro parafialne

Dokładne dni i godziny otwarcia biura parafialnego zamieszczone są zawsze na początku ogłoszeń w zakładce Aktualności / Ogłoszenia
W sprawach nagłych proszę o kontakt telefoniczny / smsowy (tel. 665 381 212)
Z pamięcią - ks. Tomasz Ibsz

Spowiedź święta

Poniedziałek - Sobota:30 minut przed Mszą św.
okres kolędowy 30 minut przed ranną Mszą św.

niedzielne:
sobota18:00
lipiec-sierpień 19:00
niedziela9:00 (dla dorosłych)
11:00 (dla dzieci)
18:00 (wieczorna)
lipiec-sierpień 20:30
w dni powszednie:18:00
lipiec-sierpień 19:00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (za wyjątkiem maja i października)
Nabożeństwa różańcowe (październik)
Informacja wOgłoszeniach